- Výhody pro členy Premium
- 10% sleva na zboží
- Prioritní expresní doprava
- Doprava zdarma od 500,00 Kč
- Pomoc & Kontakt
Enzymový peeling - jemný peeling pro viditelně zářivou pleť
Enzymový peeling je šetrnou alternativou fyzikálního peelingu - tímto způsobem odstraníte odumřelé šupinky kůže bez podráždění a zdokonalíte strukturu pleti. Zjistěte, jak je nejlépe používat, zde.
21 October 2024 • 4 min. - doba čení
Obsah
Enzymový peeling
Co je to enzymový peeling?
Věděli jste, že pokožka se obnovuje přibližně každých 28 dní? Kožní šupinky v nejsvrchnější vrstvě odumírají a nakonec se samy nahradí. S přibývajícím věkem však tento proces trvá déle. Místo aby šupinky samy odpadávaly, hromadí se. Nezní to příliš dramaticky, ale časem se tón pleti jeví jako bledý a unavený - navzdory každodenní péči o pleť. Enzymový peeling urychluje výměnu šupinek pomocí rostlinných enzymů. Tito malí pomocníci přeruší spojení šupinek ve vrchní vrstvě pokožky a odstraní je. Tento exfoliační účinek dokáže zdokonalit strukturu pleti a dodat vám svěží vzhled.
Mechanický peeling obličeje pracuje s exfoliačními částečkami z krystalků cukru nebo soli. Příliš agresivní tření nebo používání exfoliačních prostředků s ostrými hranami může pokožku příliš namáhat a zrušit pozitivní účinek peelingu. AHA a BHA jsou čistě kyselinové peelingy, které působí intenzivně. Někteří lidé je však nesnášejí. Naopak Enzymové peelingy jsou velmi jemné, což může pro vaši citlivou pleť znamenat změnu.
Složení: Jak enzymatický peeling funguje?
Z chemického hlediska má enzym vždy příponu -áza. Enzym funguje jako katalyzátor, který iniciuje nebo podporuje reakce. Kromě exfoliačního účinku má používání enzymového peelingu také stimulovat obnovu buněk. Může být také stimulována tvorba kolagenu, což vede k účinku proti stárnutí. Přípravek navíc proniká hluboko do pórů. Lze tak rozpustit kožní maz a nečistoty. Tímto způsobem enzymový peeling zabraňuje znečištění pleti. Následné pečující látky mohou lépe pronikat do hlubších vrstev pokožky, což vede k účinnější péči o pleť.
Zajímá vás, jak získat růžovou pleť? Je to jednoduché: enzymatické procesy zároveň stimulují krevní oběh. Vaše pleť je zásobována větším množstvím kyslíku a rozzáří se zevnitř. Enzymy obsažené v peelingu jsou převážně rostlinného původu. V seznamu INCI je najdete pod následujícími názvy:
- Ananas cosmosus (ananas) extrakt z plodů: bromelain z rostliny ananas - spolu s ceralytickým účinkem může mít bromelain zklidňující účinek.
- extrakt z plodů papáji (Carica papaya): papain z rostliny papája - může podpořit hojení ran a opravit poškození kůže.
- Extrakt z rostliny Cucurbita pepo: enzym z dýně polní.
Upozornění: někdy jsou v enzymových peelingu přítomny také proteáza nebo subtilisin. Tyto enzymy jsou produkovány mikroorganismy a mohou být živočišného původu. Pokud vám na veganských přípravcích záleží, měli byste se pozorně podívat na seznam INCI.
Použití: začlenění enzymových peelingů do péče o pleť
Enzymové peelingy jsou skvělým způsobem, jak vylepšit stávající péči o pleť. Mnoho kosmetických salonů nabízí enzymatické peelingy, ale všechny výhody enzymatického peelingu si můžete dopřát i doma.
Aby vaše pleť získala maximální užitek, dbejte na kvalitu. Vysoce kvalitní enzymatické peelingy se dodávají ve formě prášku. Obvykle stačí množství o velikosti hrášku, které krátce před aplikací rozmícháte s vodou na pastu. Tím zajistíte, že si enzymy zachovají plnou účinnost - aniž byste se museli smířit se zbytečnými konzervačními látkami. Nyní jednoduše provedete následující kroky:
- Zbavte svou pleť zbytků make-upu a jiných zbytků pomocí obvyklých přípravků.
- Smíchejte prášek s enzymy s vodou. Dobře to funguje, pokud si navlhčíte ruce a pak enzymový peeling nasypete na jednu ruku. Nakonec jej rozetřete mezi oběma rukama a nechte vzniknout peelingovou pastu.
- Naneste enzymatickou kůru a dobře ji vmasírujte. Okolí očí vynechejte.
- Nechte působit podle pokynů na obalu. Dopřejte si několik minut odpočinku od všedních dnů s příjemnou hudbou a příjemnými vůněmi.
- Enzymový peeling odstraňte teplou vodou. Obzvlášť příjemné je, když navlhčíte flanel nebo malý ručník a odstraníte jím přípravek z obličeje.
- Naneste svůj obvyklý hydratační krém. Dnes byste již neměli používat žádné další produkty péče o pleť s peelingovými složkami. Brní vás pokožka při aplikaci enzymového peelingu? To je naprosto normální a ukazuje to, že přípravek plní svou funkci. Pokud se však objeví svědění nebo pálení, svědčí to o nesnášenlivosti. Enzymový peeling ihned smyjte vlažnou vodou. Kromě toho vždy nezapomeňte používat opalovací krém, protože peelingy způsobují citlivost pokožky na slunce.
Důležité:
vždy dbejte na to, aby enzymová slupka v balení nepřišla do styku s vodou. Jakmile se aktivuje a znovu vyschne, ztratí svůj účinek. Proto byste jej měli vždy dobře uzavřít, uchovávat na suchém místě a také zajistit, aby se do balení nedostala voda, když prášek vyndáte.
Výhody enzymového peelingu pro vaši pleť
Pravidelné používání enzymového peelingu má řadu výhod. Obvykle se výsledky enzymatického peelingu projeví již po jednom použití. Po jeho opláchnutí může být vaše pleť hladší, pevnější a celkově zdravější. Po peelingu dbejte na dostatečnou hydrataci pokožky a nenanášejte na ni žádný make-up. Proto doporučujeme používat enzymový peeling večer.
- Proti stárnutí zralé pleti: Podporuje obnovu kožních buněk, může zvýšit produkci kolagenu a pleť vypadá mladší.
- Vhodný pro nečistou nebo mastnou pleť: Osvěžuje hluboko v pórech, odstraňuje kožní maz a bakterie a zanechává čistou strukturu pleti. Dlouhodobě pomáhá odstraňovat nečistoty.
- Šetrný peeling pro citlivou pleť: Enzymový peeling je často jediným keratolytickým přípravkem, který citlivá a namáhaná pleť dobře snáší.
- Podpora krásy pro suchou pleť: Enzymový peeling zajišťuje, že se hydratační složky obzvláště dobře vstřebávají.
Enzymový peeling nebo peeling ovocnou kyselinou - jaký je mezi nimi rozdíl?
Co dělá enzymový peeling, jste si již přečetli výše. Ale pozor: nepleťte si ho s ovocným peelingem. Tento výrobek je také chemický peeling), ale má zcela jiné složení. Jak název napovídá, peelingy s obsahem ovocných kyselin obsahují různé kyseliny, jako je kyselina mléčná, alfa-hydroxykyselina (AHA) nebo kyselina glykolová.
Dalším rozdílem je textura. Enzymové peelingy smícháte s vodou těsně před použitím, zatímco peelingy s obsahem ovocných kyselin se obvykle dodávají jako vodnatý roztok. Tato verze je celkově výrazně intenzivnější, protože kyseliny pronikají hlouběji do pokožky. Je třeba přiznat, že ošetření ovocnými kyselinami není vždy dobře snášeno. Z tohoto důvodu může být pro citlivou pleť lepší alternativou chemický enzymový peeling. Rozhodně stojí za vyzkoušení.